Kırsaçlı, meydana gelen DEDAŞ elektrik kesintilerini tasvip etmiyoruz

Ana Sayfa » HABERLER » Kırsaçlı, meydana gelen DEDAŞ elektrik kesintilerini tasvip etmiyoruz

Ak Parti Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Ali Kırsaçlı Diyarbakır’da meydana gelen elektrik kesintileri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

kirsacli-basbakanin-diyarbakir-ziyaretini-5331371_9332_o

Kırsaçlı, elektrik kesintilerini hiç bir şekilde tasvip etmediklerini, hesabını hizmet karşılığı ödeyen halkın şikayet etmede son derece haklı olduğunu dile getirdi.  Bugüne kadar hiç yaşanmayan bir sorunla karşı karşıya olduklarını dile getiren Kırsaçlı ” Sağlıklı enerji almak uygarlığın ilkelerindendir. Sistem S.O.S veriyor. Diyarbakır’ da ki enerji sorunu nasıl çözülür? Tedaş İl Müdürü Sıtkı Çolak ile yaptığım görüşmede detaylı olarak sorun ve çözümü konusunda istişarelerde bulunduk. TEİAŞ’ tan DEDAŞ’ a verilen enerji  8.500 milyon kw saat tüketimden şu an yaklaşık olarak 17. 300 milyon kw saat enerjiye ulaşmıştır. Takdir edersiniz ki bu sarfiyatı hiç bir işletmeci karşılayamaz. Günlük arıza sayısı 50 den yaklaşık olarak 350 ye kadar çıkmıştır. Ekseriyeti doğalgaz ile ısınma sağlanan bir ilde elektrik ile ısıtmadan yararlanma alışkanlığı, kayıp kaçakla mücadele, işletme yatırımlarının şebeke bakım ve onarımlarının yeterli olmaması kışın ortaya çıkan bu olumsuz tabloyu meydana getirmektedir. Teknik olarak örneğin;  630 kva’lık TMS (Termik Manyetik Şalter) yaklaşık 850 kva maksimum yük çekmekte, TRF ‘ lar,  PANO’lar TMS’ ler arızalanmakta yanmaktadır. Halkımız bu konuda duyarlı olmazsa kullanılan enerjide tasarruf edilmezse her hane buna riayet etmezse sorunun çözümü denetleme ve sadece arıza onarmayla çözülecek gibi değil. Meskenlerimizde iş yerlerimizde bu kesintiler neticesinde tüm yaşamımız olumsuz etkilenmektedir” dedi.

AYDINLIK YARINLAR TOPLUM BİLİNCİMİZLE SAĞLANACAKTIR

Bilinçli tüketim ile herkese ortak sorumluluk düştüğünü belirten Kırsaçlı ”’ Hesabını ödediğimiz enerjiyi tabi ki standartlara uygun şirketten almak temel hakkımız. Sistemi korumakta vatandaşlık görevimiz herkese iş düşüyor. Şikayet değil çözüme hep birlikte katkı sağlayalım. Vicdani sorumluluğu elden bırakmayalım. Birlikten kuvvet doğar. Aydınlık yarınlar toplum bilincimizle sağlanacaktır.”dedi. (24.12.2014)

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

FACEBOOKTA BİZ