KIRSAÇLI, “DİYARBAKIR UYUMADI, İRADESİNE SAHİP ÇIKTI”

Ana Sayfa » HABERLER » KIRSAÇLI, “DİYARBAKIR UYUMADI, İRADESİNE SAHİP ÇIKTI”

Güneydoğu Tüm İş Adamları Kalkınma Derneği Başkanı Mehmet Ali Kırsaçlı, Diyarbakır’ın uyumadığını iradesine sahip çıktığını söyledi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe girişimi krizini büyük bir başarıyla yönetmeye devam ettiğini anlatan Kırsaçlı, FETÖ’cü askerlerin darbe girişimi kınadığını belirtti.Kırsaçlı, “15 Temmuz’un farkı, tarihte ilk defa siyaset, demokrasi için halkı sokağa davet etmiştir ve halk sokaklara dökülmüştür. Bu demokrasinin bu ülkede yeniden tanımıdır.” dedi.

Mehmet Ali Kırsaçlı, Diyarbakır’da demokrasi nöbetine katıldı. Ellerinde Türk bayrağıyla miting alanında olan Kırsaçlı, bütün vatandaşlarla tek tek tokalaştı.Vatandaşlarla sohbet eden Kırsaçlı, darbe girişimini değerlendirdi. 15 Temmuz’un demokrasi bayramı olarak tarihe geçeceğini dile getiren Kırsaçlı, milletin arasına fitne tohumları ekmeye çalışan, ayrımcılık yapmaya çalışan nice güruh ve gruplar gördüklerini belirtti.

Yaşanan bu alçak darbe girişimi milletin tek yürek olarak, hep birlikte canını ortaya koyarak engellediği bir demokrasi bayramı olarak tarihe geçeceğini söyleyen Mehmet Ali Kırsaçlı,“ Bu milletin tarihinin her sayfası ayrı bir şanlıdır, ancak 15 Temmuz gecesi yaşananlar bu milletin tarihinde birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden biri olarak yerini alacaktır. Kurtuluş Savaşı’nda o zamanın zor koşullarında yedi düvele karşı mücadele eden bu aziz millet, yine aynı ruh ve inançla bu hain alçak darbe karşısında demokrasi destanı yazmıştır how to reduce weight quickly. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Diyarbakır her gece meydanlara çıkarak büyük bir demokrasi sınavı vermiştir.” dedi.

Darbe girişimi karşısında milletin yanı sıra TBMM’nin, tüm siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin, siyasi iktidarın, basın kuruluşlarının gösterdiği demokratik direncin de takdire şayan olduğunu belirten Kırsaçlı, “15 Temmuz’un farkı, tarihte ilk defa siyaset demokrasi için halkı sokağa davet etmiştir ve halk sokaklara dökülmüştür. Bu demokrasinin bu ülkede yeniden tanımıdır.Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz bu krizi, kıvanç duyulacak, bütün dünyaya örnek olacak şekilde son derece büyük başarıyla yönetti, yönetiyor” dedi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

FACEBOOKTA BİZ