KIRSAÇLI’dan Okul Ziyareti

Ana Sayfa » ARŞİV » KIRSAÇLI’dan Okul Ziyareti

Resim 018_1AK PARTİ Merkez Kayapınar İlçe Başkanı Mehmet Ali KIRSAÇLI, göreve geldiği ilk günden itibaren durmaksızın faaliyetlerine devam ediyor. Diyarbakır halkına hizmet aşkı ile çalışan KIRSAÇLI, bölge halkının sıkıntılarını iyi bildiğini Diyarbakır’daki sorunların iyileştirilmesi amacıyla çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

Kayapınar İlçe Başkanı KIRSAÇLI teşkilat arkadaşlarıyla birlikte ilçede bulunan Evliya Çelebi İlköğretim Okulunu ziyaret edip öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu. Öğrencilerin yakın ilgisiyle karşılanan KIRSAÇLI, öğrencilerle birlikte eğlenceli vakit geçirdi.

Türkiye’de eğitimde gelinen noktayı değerlendiren KIRSAÇLI: “Eğitim sisteminin aksaklıkları hükümetimiz göreve geldiği günden itibaren giderilmeye çalışılıyor. Hükümetimiz döneminde ilk, orta ve lise düzeyindeki öğrencilerin kitapları ücretsiz olarak her yıl öğrencilerimizin sıralarına konuluyor. Eskiden kalabalık sınıflarda eğitim görmek zorunda kalan çocuklarımız artık sınıf mevcudunun düşük olduğu ortamlarda derslerine katılım sağlıyorlar. Artık öğrencilerimiz sınıflarda yalnızca bilgiye dayalı değil deney ve gözlemlere dayalı teknolojiyi kullanarak derslerine devam ediyorlar. Kara tahtalı sınıflardan teknolojik akıllı tahtaların bulunduğu sınıflara geçildi. Akıllı sınıf uygulaması Türkiye’nin her yerinde gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Amacımız şehir merkezindeki öğrencilerle kırsal alanda yaşayan öğrencilerin aynı standartlar düzeyinde eğitim görmesini sağlamak” dedi. Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da devrim yaptıklarını vurgulayan KIRSAÇLI hala bazı aksaklıkların devam ettiğini bu aksaklıklarla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtti. Öğrencilerin hediyelerini dağıttıktan sonra okuldaki personellerle de birebir görüşüp sorunlarını dinleyen ilçe başkanımız sorunların giderilmesi için her anlamda eğitime ve eğitim personellerine destek olacaklarını belirtti.Resim 054

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

FACEBOOKTA BİZ